10-12/11 Serengeti
14-11-2025 8:18 pm 2025 Tanzania en Zanzibar, Op reisDe eerste dag in Serengeti trekken we naar het oosten vanuit het centrale gedeelte waar we verblijven. Dit is wat hoger gelegen, waardoor er een stevige wind waait. Er zijn hier ook een stuk minder andere voertuigen. Volgens Aniny omdat de meeste gidsen de moeite niet doen het centrale gedeelte te verlaten. We zien er topi en hartebeest en een aantal gieren die zich tegoed doen aan het karkas van een gazelle. Op aangeven van een andere wagen die van de andere richting komt, zien we naast een waterpoel een jachtluipaard met haar 2 jongen lopen. Ze nemen plaats boven op een termietenheuvel naast de weg; waw! Ze doen dit om een beter zicht te hebben over mogelijke prooi in de savanne. In de namiddag zien we veel leeuwen, die zich ophouden in de schaduw in de buurt van de “kopjes”, rotsformaties die her en der over de savanne verspreid zijn.




De tweede dag in Serengeti gaan we richting het Westen, waar we hopen een glimp op te vangen van de gigantische kuddes die richting het zuiden aan het trekken zijn. In totaal zouden zo’n 4 miljoen gnoes en 2 miljoen zebra’s van Noord naar Zuid migreren. Doordat het al redelijk groen is, is de kudde opgesplitst, maar de hoeveelheid gnoes die we tegenkomen is toch redelijk indrukwekkend. In het zog van de gnoes lopen de zebra’s; 2 soorten die graag met elkaar optrekken.




Na de picknick zien we eindelijk een luipaard in een boom, en wat later zelfs nog een tweede! We spotten ook 2 bat-eared foxes, die zich normaal niet makkelijk laten zien.

De laatste ochtend voor we naar het zuiden vliegen, doen we een safari richting Seronera airstrip. We komen nog een eindeloze rij gnoes tegen die de weg oversteken; een mooi afscheid van de Serengeti en de parken in het Noorden.
